Başkanın Mesajı

 

Değerli Meslektaşlarım,

Gerçekleştirdiğimiz son genel kurulumuzu izleyerek Osseointegrasyon Derneği yeni bir yapılanma içerisine girdi. Yönetim Kurulumuzda bendenizin dışında Onur Geçkili, Muammer Gözlü, Ahmet Uğur Keltek, Doğan Koç, Türker Örnekol (genel sekreter),   Ateş Parlar, Serdar Soytürk (sayman), Kemal Ünsal görev aldılar. Genel sekreterimiz Türker Örnekol European Association of Osseointegrasyon’un yönetim kuruluna seçildi.

2000 yılında faaliyeti başlayan derneğimiz 2010 yılına kadar yılda 1 kongre yaparak faaliyetlerini sürdürürken, 2010 yılından bu yana kongre yapmak yerine, konusunda başarılı, bilgili ve lider meslektaşlarımızı bir günlüğüne davet ederek onların tecrübelerinden daha uzun süre faydalanma yolunu seçmistir. Toplantılarımıza katılan meslaktaşlarımızdan aldığımız geri dönüşler, günlük toplantılarımızın daha yararlı olduğu ve bu şekilde bir toplantı düzeni ile daha ayrıntılı bilgi aktarımının gerçekleştiği şeklindedir.

Günümüze kadar Stefan Holst, Micheal Wise, Istvan Urban, Ronald Jung, Irena Sailer, Patrick Pallaci, Hugo De Bruyn, Stefan Renvert, Tidu Mankoo, Bertil Friberg, Torsten Jemt ve Matteo Chiapasco’yu ağırladık. 17 Şubat 2018 tarihinde Hadi Antoun’nı davet ettik. Önümüzdeki günlerde de ülkemize gelmeleri konusunda Mauro Merli’yi ve ikna ettik.

2018 yılından itibaren toplantılarımıza ülkemizdeki akademisyen/klinisyenlerin konuşmacı olarak geleceği 1 günü ilave ettik. Bu sene 12 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştireceğimiz bu toplantıda Korkud Demirel, Tonguç Sülün ve Erhan Çömlekoğlu değerli bilgilerini bizimle paylaşacaklar.

2019 yılında da 2 toplantımızı tam gün bir yabancı konuşmacı katılımı ile, 1 toplantımızda ülkemizin akademisyen/klinisyenlerinin katılımı ile sürdürmeyi planlıyoruz. Üyelerimiz ve katılımcılarımız, toplantılarımızda görmek ve bilgilerinden yararlanmak istedikleri kişileri bizlere iletirlerse seviniriz.

Önümüzdeki yıllarda da bu toplantı düzenimizi bu şekilde sürdürmeyi planlıyoruz.Siz değerli meslektaşlarımızı da bu toplantıda aramızda görmek bizleri onurlandıracaktır.

Sevgi ve saygılarımla.

Prof.Dr.Erhan FIRATLI

OSSEDER Yönetim Kurulu Başkanı