Başkanın Mesajı

 

 

Osseoentegrasyon Derneği Eski Başkanı Dr. Serdar Soytürk’ün meslektaşlarına mesajı;

 

Değerli Meslektaşlarım,

Bildiğiniz üzere derneğimiz son olarak 2010 yılında Askeri Müze salonlarında bir kongre yapmış ve o tarihten itibaren kongre yapmak yerine, konusunda başarılı, bilgili ve değerli akademisyen, klinisyenleri bir günlüğüne davet ederek onların tecrübelerinden daha uzun süre faydalanma yolunu seçmistir. Gerek üye, gerekse üye olmayan meslektaşlarımız günlük toplantılarımızın daha yararlı olduğu konusunda hemfikir olmuşlardır. Buradan yola çıkarak 2010 yılından beri Stefan Holst, Micheal Wise, Istvan Urban, Ronald Jung, Irena Sailer, Patrick Pallaci, Hugo De Bruyn, Stefan Renvert, Tidu Mankoo gibi konusunda tecrübeli ve hatta en iyisi doktorları ülkemize davet ederek, onları gün boyu dinledik, sorularımızı sorduk bilmediklerimiz konusunda sahip oldukları ışıklardan ve deneyimlerinden faydalandık.

27 Şubat 2018 tarihinde Dr. Hadi Antoun’un geliyor, duyurmaktan gurur duyarım. Önümüzdeki günlerde de ülkemize gelmeleri konusunda Mauro Merli’yi ve Matteo Chiapasco’yu ikna ettik, en kısa zamanda gelişlerini bildirecegim.

8 Nisan’da ise implantolojinin babası sayılan Prof. Dr. P.I. Branemark’ın ilk fellowlarından olan Dr. Bertil Friberg ile Dr. Torsten Jemt geliyorlar. Bu iki isim benim için çok sey ifade ediyor. Onlardan önce implantolojiyi ve protezini bildiğimi sanıyordum ama onların rehber ışığı ve bilgileri ile çok sey öğrendim. Sizlerin de faydalanmaları için günü birlik toplantımıza davet ettim, ülkemizdeki negatif şartlara rağmen gelmeyi kabul ettiler. Minnentarım.

Siz değerli meslektaşlarımı da bu toplantıda aramızda görmekten kıvanç duyarım.

Sevgi ve saygılarımla.

Dr. Serdar SOYTÜRK
Osseointegrasyon Derneği Eski Başkanı