Başkanın Mesajı

Değerli Meslektaşlarım,

Osseointegrasyon Derneğinin  29 Nisan 2019 tarihinde gerçekleştirilen genel kurulunda yeni yönetim kurulumuz göreve geldi. Yönetim Kurulumuzda bendenizin dışında Nuray Çapa, Onur Geçkili, Muammer Gözlü, Filiz Kahveci, Ahmet Uğur Keltek (sayman), Doğan Koç, Türker Örnekol (genel sekreter),   ve Duygu Yaman görev aldılar.  Geçen dönem yönetim kurulumuzda görev yapan Serdar Soytürk, Ateş Parlar ve Kemal Ünsal’a derneğimize katkılarından dolayı teşekkürlerimi sunmak istiyorum.

2000 yılında faaliyeti başlayan derneğimiz 2010 yılına kadar yılda 1 kongre yaparak faaliyetlerini sürdürürken, 2010 yılından bu yana kongre yapmak yerine, konusunda başarılı, bilgili ve lider meslektaşlarımızı bir günlüğüne davet ederek onların tecrübelerinden daha uzun süre faydalanma yolunu seçmistir. Toplantılarımıza katılan meslaktaşlarımızdan aldığımız geri dönüşler, günlük toplantılarımızın daha yararlı olduğu ve bu şekilde bir toplantı düzeni ile daha ayrıntılı bilgi aktarımının gerçekleştiği şeklindedir.

Günümüze kadar Stefan Holst, Micheal Wise, Istvan Urban, Ronald Jung, Irena Sailer, Patrick Pallaci, Hugo De Bruyn, Stefan Renvert, Tidu Mankoo, Bertil Friberg, Torsten Jemt, Matteo Chiapasco, Hadi Antoun, Korkud Demirel, Tonguç Sülün, Erhan Çömlekoğlu, Burak Tuncer Özçelik ve Nejat Nizam’ı ağırladık. 2018 yılından itibaren toplantılarımıza, ülkemizdeki akademisyen/klinisyenlerin konuşmacı olarak geleceği 1 günü ilave ettik.  Önümüzdeki günlerde de yerli ve yabancı konuşmacılar ile bilimsel programlarımızı sürdüreceğiz. 4 Mayıs 2019’da Dr. Pascal Valentini, ve  2 Kasım 2019 ‘da  Dr. Stefano Gracis, 22 Şubat 2020 ‘de  Jan Derks , 6 Haziran 2020’de Sinan Horasan, Bülent Kurtiş, Sina Uçkan, Ender Kazazoğlu,7 Kasım 2020’de Dr.Mauro Merli konuğumuz olacak.

Ayrıca  yılda dört kez olmak üzere yalnızca üyelerimize açık olan ücretsiz Study Club  toplantıları yapmayı planladık. İlk study club  toplantımızı 16 Nisan 2019 ‘da, ikinci Study Club toplantımızı 11 Haziran 2019’da  gerçekleştirdik. İlk toplantımızda 6,ikinci toplatımızda 4 üyemiz ilginç olgularını bizlerle paylaştılar.7 Ekim 2019’da 3. study club toplantımızı Şişli Marriott Otelde gerçekleştireceğiz.Tüm üyelerimiz davetlidir. Katılmak isteyen üyelerimizin sekreterimiz Serpil Cebeci’ye bilgi vermelerini rica ediyorum.

Üyelerimiz ve katılımcılarımız, toplantılarımızda görmek ve bilgilerinden yararlanmak istedikleri kişileri bizlere info@osseder.org  adresimizden iletirse seviniriz.

Önümüzdeki dönemlerde de toplantılarımız ve aktivitelerimizi sürdürmeyi planlıyoruz. Siz değerli meslektaşlarımızı bu toplantılarda aramızda görmek bizleri mutlu edecektir.

Sevgi ve saygılarımla.

Prof. Dr. Erhan FIRATLI

OSSEDER Yönetim Kurulu Başkanı