Başkanın Mesajı

Değerli Meslektaşlarım,

Osseointegrasyon Derneğinin  29 Nisan 2019 tarihinde gerçekleştirilen genel kurulunda yeni yönetim kurulumuz göreve geldi. Yönetim Kurulumuzda bendenizin dışında Nuray Çapa, Onur Geçkili, Muammer Gözlü, Filiz Kahveci, Ahmet Uğur Keltek (sayman), Doğan Koç, Türker Örnekol (genel sekreter),   ve Duygu Yaman görev aldılar.  Geçen dönem yönetim kurulumuzda görev yapan Serdar Soytürk, Ateş Parlar ve Kemal Ünsal’a derneğimize katkılarından dolayı teşekkürlerimi sunmak istiyorum.

2000 yılında faaliyeti başlayan derneğimiz 2010 yılına kadar yılda 1 kongre yaparak faaliyetlerini sürdürürken, 2010 yılından bu yana kongre yapmak yerine, konusunda başarılı, bilgili ve lider meslektaşlarımızı bir günlüğüne davet ederek onların tecrübelerinden daha uzun süre faydalanma yolunu seçmistir. Toplantılarımıza katılan meslaktaşlarımızdan aldığımız geri dönüşler, günlük toplantılarımızın daha yararlı olduğu ve bu şekilde bir toplantı düzeni ile daha ayrıntılı bilgi aktarımının gerçekleştiği şeklindedir.

Günümüze kadar Stefan Holst, Micheal Wise, Istvan Urban, Ronald Jung, Irena Sailer, Patrick Pallaci, Hugo De Bruyn, Stefan Renvert, Tidu Mankoo, Bertil Friberg, Torsten Jemt, Matteo Chiapasco, Hadi Antoun, Korkud Demirel, Tonguç Sülün, Erhan Çömlekoğlu, Burak Tuncer Özçelik, Nejat Nizam, Pascal Valentini ve Stefano Gracis, Jan Derks‘i ağırladık. 2018 yılından itibaren toplantılarımıza, ülkemizdeki akademisyen/klinisyenlerin konuşmacı olarak geleceği 1 günü ilave ettik.  Önümüzdeki günlerde de yerli ve yabancı konuşmacılar ile bilimsel programlarımızı sürdüreceğiz.

  6 Haziran 2020’de Sinan Horasan, Bülent Kurtiş, Sina Uçkan, Ender Kazazoğlu, 7 Kasım 2020’de Mauro Merli, 20 Şubat 2021 ‘de Daniel Edelhoff, 12 Haziran 2021’de Yasemin Kulak Özkan, Mustafa Tunalı, Erdem Kılıç, 6 Kasım 2021’de Giulio Rasperini konuğumuz olacak.

 Ayrıca  yılda dört kez olmak üzere yalnızca üyelerimize açık olan ücretsiz Study Club  toplantıları yapmayı planladık. 2019 yılı içinde ilk 4 Study Club  toplantımızı 16 Nisan, 11 Haziran ,7 Ekim ve 3 Aralık 2019 tarihlerinde  gerçekleştirdik.

İçinde olduğumuz olağanüstü dönemde üyelerimizin yararlanabileceği OSSEDER Online Study Club’ları programladık. Evde kaldığımız süreç içerisinde tüm üyelerimiz davetlidir. Katılmak isteyen üyelerimizin sekreterimiz Serpil Cebeci’ye info@osseder.org üzerinden bilgi vermelerini rica ediyorum.

Üyelerimiz ve katılımcılarımız, toplantılarımızda görmek ve bilgilerinden yararlanmak istedikleri kişileri bizlere info@osseder.org  adresimizden iletirse seviniriz.

Önümüzdeki dönemlerde de toplantılarımız ve aktivitelerimizi sürdürmeyi planlıyoruz. Siz değerli meslektaşlarımızı bu toplantılarda aramızda görmek bizleri mutlu edecektir.

Sevgi ve saygılarımla.

Prof. Dr. Erhan FIRATLI

OSSEDER Yönetim Kurulu Başkanı