Başkanın Mesajı

 

Değerli Meslektaşlarım,

Osseointegrasyon Derneği yeni bir yapılanma içerisine girdi. Yönetim Kurulumuzda bendenizin dışında Onur Geçkili, Muammer Gözlü, Filiz Kahveci, Ahmet Uğur Keltek (sayman), Doğan Koç, Türker Örnekol (genel sekreter),   Ateş Parlar,  Kemal Ünsal görev aldılar. Genel sekreterimiz Türker Örnekol European Association of Osseointegrasyon’un yönetim kuruluna seçildi.

2000 yılında faaliyeti başlayan derneğimiz 2010 yılına kadar yılda 1 kongre yaparak faaliyetlerini sürdürürken, 2010 yılından bu yana kongre yapmak yerine, konusunda başarılı, bilgili ve lider meslektaşlarımızı bir günlüğüne davet ederek onların tecrübelerinden daha uzun süre faydalanma yolunu seçmistir. Toplantılarımıza katılan meslaktaşlarımızdan aldığımız geri dönüşler, günlük toplantılarımızın daha yararlı olduğu ve bu şekilde bir toplantı düzeni ile daha ayrıntılı bilgi aktarımının gerçekleştiği şeklindedir.

Günümüze kadar Stefan Holst, Micheal Wise, Istvan Urban, Ronald Jung, Irena Sailer, Patrick Pallaci, Hugo De Bruyn, Stefan Renvert, Tidu Mankoo, Bertil Friberg, Torsten Jemt, Matteo Chiapasco, Hadi Antoun, Korkud Demirel, Tonguç Sülün, Erhan Çömlekoğlu, Burak Tuncer Özçelik ve Nejat Nizam’ı ağırladık. 2018 yılından itibaren toplantılarımıza, ülkemizdeki akademisyen/klinisyenlerin konuşmacı olarak geleceği 1 günü ilave ettik.  Önümüzdeki günlerde de yerli ve yabancı konuşmacılar ile bilimsel programlarımızı sürdüreceğiz. 4 Mayıs 2019’da Dr. Pascal Valentini ve 2 Kasım 2019 ‘da ise Dr. Stefano Gracis konuğumuz olacak.

 Ayrıca  yılda dört kez olmak üzere yalnızca üyelerimize açık olan ücretsiz Study Club  toplantıları yapmayı planladık.İlk study club  toplantımızı 16 Nisan 2019 ‘da  gerçekleştireceğiz.

Üyelerimiz ve katılımcılarımız, toplantılarımızda görmek ve bilgilerinden yararlanmak istedikleri kişileri bizlere bildirirse seviniriz.

Önümüzdeki yıllarda da toplantı düzenimizi bu şekilde sürdürmeyi planlıyoruz. Siz değerli meslektaşlarımızı bu toplantılarda aramızda görmek bizleri mutlu edecektir.

Sevgi ve saygılarımla.

Prof. Dr. Erhan FIRATLI

OSSEDER Yönetim Kurulu Başkanı